Сауна при вагітності

Сауна при вагітності

Сауна при вагітності не тільки не протипоказана, як вважає дехто, а і, навпаки, може стати чудовою підготовкою до пологів і просто приємною процедурою, яка зміцнює імунітет і організм у цілому. Єдине правило – перед відвіданням сауни порадьтеся зі своїм лікарем, який розповість, як треба поводитися в бані, і якщо є протипоказання, то застереже вас.

Дія сауни на організм при вагітності

На організм людини сауна чинить значний позитивний вплив і сауна при вагітності не є винятком. Банні процедури підвищують рівень імунітету, що дозволяє організму майбутньої матері краще опиратися інфекціям, що дуже важливо, особливо в першому і останньому триместрах вагітності. Поліпшується кровообіг внутрішніх органів та тканин, у тому числі і плаценти. Це дуже добре для дитини, оскільки збільшує приплив поживних речовин і знижує ризик виникнення такого небезпечного стану як гіпоксія. Під впливом температури зростає тонус стінок середніх та малих судин, при цьому знижується ризик виникнення тромбозів та розтяжок. Вчені встановили, що у жінок, які регулярно відвідували сауну в період вагітності, пологи проходили легше, а ускладнення спостерігалися значно рідше, ніж у решти.

Протипоказання

Але, незважаючи на те, що сауна при вагітності корисна як для майбутньої матері, так і для плоду, є випадки, коли краще утриматися від бані. Не рекомендується відвідання сауни при токсикозах, підвищеному тиску, загрозах переривання вагітності. Також краще не паритися у перші та останні тижні терміну і в тих випадках, коли просто нездужається або немає настрою. І пам’ятайте, що єдиний достойний порадник майбутньої мами – це лікар, а не подруги, знайомі чи родичі.
Дізнатися докладніше про недорогу сауну в Києві можна тут