Як правильно паритися в сауні

Як правильно паритися в сауні

Досвідчені любителі бані прекрасно знають, що якщо нехтувати низкою правил, то похід до сауни не тільки не стане корисним, а й, навпаки, може негативно вплинути на самопочуття. Як правильно паритися в сауні, щоб ця процедура була і приємною, і корисною?

Сауна і стан здоров’я

На жаль, сауна показана далеко не всім. Стан здоров’я – це найважливіший момент у поході в баню, адже ми йдемо туди оздоровлюватися, а не отримувати загострення  хронічних захворювань або, не дай Боже, серцевий напад. Саме тому, якщо маєте сумніви, треба порадитися з лікарем про те, як правильно паритися в сауні, і чи варто це робити в даний момент. Сауна протипоказана людям з онкологічними захворюваннями, тахікардією, серцевою недостатністю, псоріазом, гіпертонією, а також із багатьма іншими хворобами.

Паримося правильно

Розповідь про те, як правильно паритися в сауні, може зайняти сотні сторінок, тому зупинимося лише на найважливіших моментах:

  • Перед сауною слід ретельно помитися.
  • Заходити в сауну слід обов’язково сухим, тобто витертися насухо рушником.
  • Розташувавшись на полиці, правильніше за все загорнутися в простирадло.
  • Не треба ставити рекорди температури і часу, особливо якщо ви новачок у банній науці.
  • Сауна і спиртне несумісні!

Декілька секретів від професіоналів

Одним із важливих моментів у сауні є правильна техніка дихання. Гаряче повітря здатне не тільки стати причиною дискомфорту при диханні, а й цілком ймовірно може обпекти дихальні шляхи, тому краще дихати через ніс – так гаряче повітря встигає насичитися  водяною парою і трішки вихолонути, перед тим як потрапляє в бронхи. Перед сауною та після неї пийте як можна більше рідини – цим ви допоможете організму позбутися великої кількості шлаків і поповните запас вологи, втраченої разом із потом. І найголовніше – йдіть у сауну з виключно позитивним настроєм, тільки тоді ви отримаєте і користь, і задоволення.

Дізнатися докладніше про недорогу сауну в Києві можна тут