Як правильно ходити в сауну

Як правильно ходити в сауну

Сауна – це не лише приємне проведення часу і тривалий заряд бадьорості, а й оздоровлення всього організму. Але буває й так, що після сауни ми не відчуваємо підйому і приливу бадьорості, а, навпаки, відчуваємо розбитість і дискомфорт. Це може означати тільки одне – десь була допущена помилка і через це вся процедура пройшла не так, як потрібно. У чому полягають основні помилки відвідувачів бані і як правильно ходити в сауну, щоб отримувати лише позитивні емоції та користь для організму?

Готуємося до сауни

Багато хно не знає про те, що сауна, при неправильному використанні, може принести шкоду. Цілком безневинні стани і другорядні захворювання здатні загострюватися під впливом високих температур і призводити до проблем. Тому про те, як правильно ходити в сауну, повинен розповісти лікар, до якого варто звернутися перед походом у баню, якщо маєте хвороби або сумніви щодо здоров’я.

Для багатьох сауна є справжнім ритуалом із численними атрибутами. Незважаючи на те, що багато речей із сауни викликають посмішку, всі вони мають важливе практичне значення:

  • Банна шапочка. Запобігатиме впливу високої температури на шкіру голови та волосся
  • Простирадло. Позбавить від різкого перегрівання, затримавши на собі вологу, яку втрачає організм
  • Шльопанці. Стояти босому на розпеченій підлозі фінської сауни задоволення сумнівне, тому шльопанці просто незамінні
  • Олії для масажу, косметичні засоби для шкіри. Сауна – це прекрасний привід виявити турботу про своє тіло

Що не потрібно брати в сауну

Більшість любителів бані з задоволенням розкажуть про те, як правильно ходити в сауну, але більшість із них самі мають невиразне уявлення про цей процес. Головною помилкою походу в баню є перетворення цієї оздоровчої процедури в застілля. В сауні немає місця спиртному, жирній і солоній їжі, сигаретам. Випиваючи або об’їдаючись у бані, ми не тільки зводимо нанівець її благотворну дію, а й збільшуємо навантаження на внутрішні органи.

Дізнатися докладніше про недорогу сауну в Києві можна тут