Вагітність і сауна

Вагітність і сауна

Багато хто вважає, що вагітність і сауна абсолютно несумісні. Чи так це, чи варто відмовляти собі в цьому задоволенні, будучи вагітною? В багатьох країнах у давнину баня вважалася одним із обов’язкових елементів життя будь-якої людини, при цьому для жінок, які чекали на дитину, винятку не робилося. Більше того, в деяких країнах із суворим кліматом у банях приймали пологи, адже це було найтепліше місце, та ще і з гарячою водою. Звичайно, в наші дні не всі жінки можуть похвалитися винятковим здоров’ям і про пологи в бані давно забули, але відвідувати сауну можна і потрібно, якщо для цього немає особливих медичних протипоказань.

Думка медиків

Лікарі вважають, що якщо жінка звикла до регулярного відвідування сауни, то обмежувати себе їй треба лише в першому триместрі вагітності, коли відбувається формування органів майбутньої дитини. Також є цілий перелік протипоказань, які слід обов’язково враховувати, щоб не нашкодити собі й дитині. Серед станів, при яких майбутній мамі краще уникати сауни:

  • Токсикоз
  • Підвищений тиск
  • Загроза переривання вагітності.

При такому захворюванні як варикозне розширення  вен навпаки рекомендується сауна як надійний засіб для покращення кровообігу. Також прекрасно діє помірне підвищення температури на набряки, висипи і головні болі. Як ми бачимо, вагітність і сауна цілком сумісні і, якщо бути обачливою,  ніякої шкоди баня не завдасть.

Як поводитися майбутній матері в сауні

Крім того, що жінка повинна обов’язково порадитися з лікарем, є ще декілька правил, дотримуватися яких обов’язково. Не варто засиджуватися в парильні надто довго – краще відвідувати її за декілька нетривалих заходів. Обов’язково треба компенсувати втрату організмом вологи і якнайкраще для цього підійде трав’яний чай. Голову слід захищати від температури спеціальною шапочкою. Вагітність і сауна – це дуже широка і суперечлива тема, але основні правила, перераховані нами, завжди залишаються незмінними.

Дізнатися докладніше про недорогу сауну в Києві можна тут